O tym, że dożynki to najpiękniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu wiedzą wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, ponieważ od najmłodszych lat dbają o kultywowanie tradycji dożynkowej. Świadectwem tożsamości z naszą „małą Ojczyzną” były występy artystyczne podczas gminno-parafialnych dożynek w Dzielowie, które odbyły się 8 września. Dziewczyny ze szkolnego zespołu „Flowers”- Dżesika i Wiktoria Baziak, Kamila Bilicka, Anna Larisch, Amelia Mazurkiewicz, Julia Muller i Karolina Stanulewicz, które wielokrotnie stanęły na podium konkursów tanecznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim zaprezentowały dwie choreografie: „Szkolne Agentki” i „Zawsze Razem”. Maja Stanulewicz, która dwukrotnie zajęła czołowe miejsca w wokalnych konkursach powiatowych swoim, wdzięcznym głosem przepięknie zaśpiewała piosenkę „Przyjaciel wie”, a jej siostra Karolina, niezwykle utalentowana i wygimnastykowana dziewczyna zaprezentowała choreografię taneczno- akrobatyczną „Sobą być”. Występy naszych, utalentowanych uczennic bardzo się publiczności podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a należały się one dziewczynkom, gdyż wiele pracy i godzin ćwiczeń poświęcają na to, co lubią robić najbardziej!

Dziękuję Rodzicom moich, wspaniałych uczennic za wsparcie i wszystkie chwile, które spędziliśmy RAZEM!

Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 

    W dniach 4-6.09.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajobrazowej do Hradca nad Morawicą oraz Jasenika, w ramach polsko-czeskiego projektu “Granice na oścież”.

Pierwszego dnia wyjazdu, nasi uczniowie i ich czasy koledzy mieli możliwość zwiedzania zamku w Hradcu nad Morawicą, gdzie podziwiali przepiękne zbiory muzealne, min. klawikord, na którym koncertował Beethoven i Liszt oraz szklane żyrandole, wykonane z czeskiego szkła. Następnie udali się do szkoły, gdzie odbył się turniej łuczniczy, którego zwycięzcą został nasz uczeń Wiktor Adamski. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach kreatywnych, w trakcie których ozdabiali worki na strój. Po rozlokowaniu w hotelu Belaria w Hradcu, uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych. Ogromną frajdę sprawiła im jazda na wózkach z napędem nożnym. Wieczorem odbyła się integracyjna dyskoteka, a także kąpiel w basenie i zażywanie sauny.

Drugiego dnia wyjazdu uczniowie udali się do Jesenika, gdzie rozpoczęli dzień od zwiedzania muzeum spa Priesnitz. Następnie wyjechali kolejką liniową na Serak, gdzie mieli możliwość podziwiania przepięknych, górskich widoków. Wieczorem, po przebyciu do hotelu Slynny dvur, odbył się spacer po Jaseniku oraz wizyta w Balneoparku.

Trzeciego dnia uczniowie udali się do Faunaparku – mini ZOO w Lipowej, gdzie mieli możliwość spotkania oko w oko (ale przez kraty) z tygrysami i pumami, a także obserwowali lemury, gibony, makaki oraz przepiękne, barwne papugi ary i czarne łabędzie. Po powrocie do Jasenika, udali się do jaskini solnej, gdzie mieli chwilę relaksu i wyciszenia.

I tak minęły trzy dni wycieczki, w czasie której nasi uczniowie zaprzyjaźnili się ze swoimi czeskimi kolegami. Czas upłyną im na wspólnych zabawach, poznawaniu kultury i zwyczajów Czechów, pozostawiając po sobie niezapomniane wspomnienia.

 

    W poniedziałek 2 września wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w szkole z samego rana przywitało słońce, następnie cała społeczność szkolna udała się na Mszę Świętą, po której na sali gimnastycznej przy ul. Wiejskiej odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2019/2020. Dzień ten był szczególny dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej, ponieważ pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły. Po apelu uczniowie klasy Ia i Ib wraz z rodzicami i dziadkami udali się do swoich klas. Tam przywitały ich wychowawczynie i kolorowe sale, które bardzo się dzieciom spodobały. Niespodzianek tego dnia było całe mnóstwo. Na początku uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach, podczas których rodzice i dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje dziecko w roli ucznia. Zajęcia zostały przeprowadzone metodą zabawowo- zadaniową i miały na celu zachęcenie dzieci do nauki szkolnej oraz przełamanie ewentualnych niepewności do nowej roli ucznia. Dzieci przywitały się przy zabawie integracyjnej. Świetnie wywiązały się z pierwszych zadań szkolnych, po których czekała na nich kolejna niespodzianka. W miłej atmosferze, wychowawczynie rozdały dzieciom rożki wypełnione po brzegi słodkościami, aby jeszcze bardziej umilić nowym uczniom ten dzień. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa i tym miłym akcentem, dzieci radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe do następnego dnia pożegnały się ze szkołą i swoimi Paniami.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Rodzicom i Dziadkom, którzy tak licznie przybyli wraz z dziećmi do szkoły i towarzyszyli im w tych pierwszych, szkolnych chwilach. To bardzo ważne, aby mali uczniowie w obecności najbliższych im osób odkrywali to, co nowe i jeszcze im nieznane. A my cieszymy się bardzo, że nsze klasy już od pierwszego dnia zostały wypełnione gwarem i uśmiechem dzieci i dorosłych.

Ewelina Szwec i Ewa Wrona- wychowawczynie klas pierwszych

 

 

 

 

 

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły oraz sześciolatki z przedszkola  uczestniczyły w   Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas ciekawych i praktycznych zajęć dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” – nagrodę za piękny uśmiech. Koordynatorem Programu była w naszej szkole p. Bożena Lenartowicz, a cykl zajęć prowadziły nauczycielki:

                                                w klasie 1a - A. Dziedzińska,
                                                w klasie 1b - L. Wrzos,
                                                w przedszkolu - H. Prygoń i G. Pelczarska

 

 
Więcej artykułów…
21541340
21711536